Poslední novinky

HARLEY-DAVIDSON ZAHAJUJE BIG TWIN CUSTOM REVOLUCI

07 září 2017

HARLEY-DAVIDSON ZAHAJUJE BIG TWIN  CUSTOM REVOLUCI

Kontakt:

V rámci zatím největšího vývojového projektu značka Harley-Davidson ® oslaví své 115. výročí zcela novými motocykly Fat Boy ®, Heritage Classic, Low Rider ®, Softail Slim ®, Deluxe, Breakout ®, Fat Bob ® a Street Bob ®.

· Osm úplně nových customových motocyklů Softail® pro rok 2018

· Všechny s lehčím a pevnějším ocelovým rámem a kyvnou vidlicí se špičkovým předním a zadním odpružením

· Poháněné novým motorem Milwaukee-Eight® 107, případně volitelně 114

· Autentický styl v kombinaci s moderním designem přinášejí jedinečný a strhující výraz

Na oslavu svého 115. výročí značka Harley-Davidson® zahajuje totální customovou revoluci: Osm nových modelů Softail®, které kombinují výborné jízdní vlastnosti a výkon řady Dyna® s nepřekonatelným customovým vzhledem řady Softail.

V rámci největšího vývojového projektu v historii značky dostaly nové modely pevnější a podstatně lehčí rám umožňující přenos masivního točivého momentu nových motorů Milwaukee-Eight® 107 a 114 s dvojitou vyrovnávací hřídelí.

Díky vysoce výkonnému přednímu odpružení s dvojitým průtokovým ventilem a skrytému, snadno nastavitelnému zadnímu odpružení typu monoshock jsou modely Softail 2018 rychlejší, lehčí a lépe ovladatelné než kterýkoli z předchozích Big Twin cruiserů.

Paul James , Product Portfolio Manager, Harley-Davidson Motor Company:

„Nové Softaily jsou výsledkem nejrozsáhlejšího programu výzkumu a vývoje v dějinách celé naší značky. Nová konstrukce těchto cruiserů si vyžádala tisíce hodin výzkumu a testování. Soustředili jsme se na intenzivní jízdní zážitek, ve kterém se autentičnost, tradice a duše spojuje se špičkovými moderními technologiemi. Výsledkem je svezení, které musíš sám prožít, abys mu uvěřil.“

Jako ztělesnění autenticity, designového DNA a historie značky Harley-Davidson v moderním pojetí přichází těchto osm nových Softailů s úplně novým stylem, který je výrazně odlišuje od jejich předchůdců a zároveň jeden od druhého. A jako nový standard stylu, komfortu a výkonu je tato nová generace továrních customových cruiserů připravena pro jezdce, kteří se chtějí posunout ještě dále a hledají jedinečné vyjádření své osobnosti.

Brad Richards , Vice-President of Styling and Design, Harley-Davidson Motor Company:

„Autentičnost designu Harley-Davidson vychází z pečlivého sladění všech detailů od začátku až do konce – je těžké toho dosáhnout a je těžké to od nás okopírovat. Motocykly Harley-Davidson nejsou spotřební zboží; jsou předávány z generace na generaci. Pečlivě zvažujeme každý šroub a matici v motocyklu, všechny povrchové úpravy a každý detail. Nový rám řady Softail je jako umělecké dílo a čím víc je odkrytý, tím je krásnější. Jeho design svědčí o týmové práci, na které jsou založeny naše procesy návrhu a výroby.“

NOVÝ PODVOZEK, rám / kyvná vidlice & VYSOCE VÝKONNÉ ODPRUŽENÍ

Ovladatelnost motocyklů Softail nyní vstupuje do nové éry s lehčím a pevnějším rámem, který povyšuje myšlenku souladu funkce a formy na vyšší úroveň, a přitom si zachovává klasický vzhled hardtailu a přináší ryze moderní jízdní vlastnosti. Mezi výhody nového podvozku patří větší úhly náklonu v zatáčkách u většiny modelů, lepší odezva řízení při nájezdu do zatáčky, rychlejší akcelerace, větší obratnost, nižší hmotnost a snazší zvednutí z bočního stojanu než u předchozích modelů.

Jádro podvozku motocyklů Softail 2018 tvoří nový trubkový rám z vysokopevnostní uhlíkové oceli, který v kombinaci s kyvnou vidlicí podstatně zvyšuje pevnost podvozku. Samotný rám je o 65 % tužší než u předchozí řady Softail, což vede k 34% nárůstu celkové pevnosti podvozku. Jeho konstrukce se také vyznačuje jednodušší stavbou s 50% snížením počtu součástí a 22% omezením svarů.

Jsou používány dvě jedinečné kyvné vidlice, jedna pro úzké a druhá pro široké zadní kolo. Široký podvozek je o 5,89 kg (15 %) lehčí, zatímco úzký podvozek ušetřil 8,16 kg (20 %). Kyvná vidlice přenáší pohyb zadního kola do jednotky odpružení monoshock ukryté pod sedlem, takže si zachovává klasický vzhled hardtailového rámu.

Úplně nové vysoce výkonné přední odpružení využívá novou technologii s dvojitým průtokovým ventilem – poprvé bylo použito u modelů Touring 2017 – vyznačuje se výkonným tlumením podobně jako kazetová konstrukce, ale s vylepšeným, citlivějším charakterem tlumení. Se zdvihy 130 mm je optimalizované pro pohodlné brázdění krajiny i razantnější projížďky. Ovladatelnost také vylepšuje optimalizovaný závlek a úhel přední vidlice.

Nové zadní odpružení typu monoshock si zachovává klasický vzhled hardtailu, modernizovaná geometrie zlepšuje kvalitu jízdy, trakci a ovladatelnost. Snadno nastavitelné předpětí pružiny umožňuje rozsah nastavení zatížení 217 kg pro větší pohodlí spolujezdce a optimální ovladatelnost.

Nové modely Softail jsou až o 17 kg lehčí než dříve, nabízejí lepší poměr hmotnosti a výkonu s rychlejší akcelerací, lepším brzdným účinkem a dynamickým chováním v zatáčkách v kombinaci s většími úhly náklonu v zatáčkách u většiny modelů. Některé modely používají nové pneumatiky, které jsou speciálně vyvinuté pro nový podvozek Softail a využívají optimalizovanou konstrukci a vylepšené složení pro spolehlivý výkon a vysokou trvanlivost za všech jízdních podmínek. Nové materiály a konstrukce sedel nabízejí lepší tvary pro širší spektrum jezdců a větší pohodlí při dlouhých cestách.

NOVÁ POHONNÁ JEDNOTKA S DVĚMA MOŽNOSTMI ZDVIHOVÉHO OBJEMU

Ve všech modelech Softail 2018 buší nové srdce v podobě nejvýkonnějších motorů, jaké kdy byly v nabídce Harley-Davidson Big Twin cruiserů, nové motory Milwaukee-Eight V-Twin 107 a 114. Motory Milwaukee-Eight si zachovávají 45stupňový úhel válců s široce rozkročenými hlavami se zvýrazněnou jednovačkovou konstrukcí, která umožňuje úzkou stavbu dolní části a atletický tvar.

Kotevní body nového rámu řady Softail jsou vyrobeny tak, aby těsně obepínaly motor a zvyšovaly tuhost podvozku. Motory Milwaukee-Eight pro modely Softail také využívají propracovaný systém s vyvažovací hřídelí, který vyrovnává vibrace motoru a současně zachovává charakteristický pocit Harley-Davidson. Charakteristický zvuk motorů Harley-Davidson potato-potato-potato je ještě zřetelnější díky tiššímu sání a slabším mechanickým zvukům.

V nabídce jsou dvě verze zdvihového objemu:

Milwaukee-Eight® 107

(107 CID; 1745 ccm) Standard pro všechny modely

• 100 mm vrtání a 111,1 mm zdvih s kompresním poměrem 10,0:1

• 0-100 km/h – 10 % rychlejší akcelerace než motor High Output Twin Cam 103

• 100-130 km/h na 5. rychlostní stupeň – 16 % rychlejší akcelerace než motor High Output Twin Cam 103

Milwaukee-Eight® 114

(114 CID; 1868 ccm) Volitelný

• K dispozici pro čtyři modely: Fat Bob 114, Fat Boy 114, Breakout 114, Heritage Classic 114

• 102 mm vrtání a 114,3 mm zdvih s kompresním poměrem 10,5:1

• Sání Ventilator s grafikou a emblémem 114

• Systém ABS jako součást standardní výbavy

• 0-100 km/h – 9 % rychlejší akcelerace než motor Milwaukee-Eight 107

• 100-130 km/h na 5. rychlostní stupeň – 13% rychlejší akcelerace než motor Milwaukee-Eight 107

OSM NOVÝCH MODELŮ SOFTAIL & JEJICH KLÍČOVÉ PRVKY

Fat Boy®

Legendární motocykl Fat Boy, který po desetiletí určoval samotný moderní customový styl, se opět překonal. Odstrojený styl a saténově chromované prvky přispívají k odvážnému vzhledu a dávají vyniknout výkonnému motoru a lepším jízdním vlastnostem a ovladatelnosti.

• Agresivní, robustní výraz a ucelený design od předku až po záď

- Moderní ztvárnění klasického světlometu

- Přední pneumatika o šířce 160 mm, nejširší pneumatika, jaká kdy byla u produkčního modelu Harley-Davidson použita, je obutá na plném předním kole Lakester.

• Snížení hmotnosti o 16 kg oproti předchozímu modelu

• Systém ABS jako součást standardní výbavy

• 240 mm zadní pneumatika s plným zadním kolem Lakester

• Volitelné: Motor Milwaukee Eight 114

Heritage Classic

Designové rysy evokují tmavě černý retro styl modelů Harley-Davidson z padesátých let, oživený o moderní výraz.

• Nový odnímatelný čelní štít

• Nové pevné, uzamykatelné a vodotěsné boční brašny

• Odpružení s delšími zdvihy a větším maximálním zatížením

• Snížení hmotnosti o 17 kg oproti předchozímu modelu

• Volitelné: Motor Milwaukee Eight 114

• Tempomat a systém ABS jako součást standardní výbavy

Low Rider®

Nový Low Rider se inspiruje tradicí individualismu éry customových chopperů 70tých let, ale je mnohem lehčí, rychlejší a obratnější v zatáčkách, než si kdokoli v té době dokázal představit.

• Tachometr a otáčkoměr umístěné v konzole, maska světlometu a grafika na nádrži v retro stylu

• 19palcové přední a 16palcové zadní lité kolo Radiate

• Výfuk Shotgun v uspořádání 2-2

Softail Slim®

Motocykl Slim, odstrojený až na samotnou podstatu, připomíná slávu poválečných customových bobberů s úzkou zádí, zkráceným předním blatníkem, jednomístným sedlem a minimem chromovaných součástí.

• Tmavé zpracování zvýrazňuje efekt vyplétaných kol, řídítek Hollywood a nového designu od předku až po záď

• Nízko uložené sedlo Tuck-And-Roll

• Odvážné a plynulé tvary předního světlometu a krytů přední vidlice

• Snížení hmotnosti o 17 kg oproti předchozímu modelu

Deluxe

Deluxe se jako klasický luxusní stroj, který vynikne na každé ulici, blyští lesklými chromy, přitom však nabídne kvalitní jízdní vlastnosti moderní doby.

• Led osvětlení vepředu i vzadu: světlomet, provozní světla, koncové světlo Tombstone a směrovky

• Charakteristická dozadu protažená řídítka

• Snížení hmotnosti o 17 kg oproti předchozímu modelu

• Systém ABS jako součást standardní výbavy

Breakout®

Model Breakout s dlouhou a svalnatou stavbou nabízí větší úhly náklonu v zatáčkách a obratnost, jakou bys nikdy nečekal od motocyklu s tak výrazným dragsterovým postojem.

• Nová čistě řešená nádrž o objemu 13,2 litru

• Dlouhá a široká stavba s nízkou a předsunutou 49mm přední vidlicí

• 18palcové zadní (pneumatika 240 mm) a 21palcové přední (pneumatika 130 mm) lité kolo Gasser s černým práškovým lakováním

• Charakteristický LED světlomet Daymaker Signature

• Digitální přístrojový panel osazený na prodlouženém nástavci

• Snížení hmotnosti o 17 kg oproti předchozímu modelu

• Systém ABS jako součást standardní výbavy

• Volitelné: Motor Milwaukee Eight 114

Fat Bob®

Záběr trhající asfalt, plynulá jízda díky skvělému odpružení, obratné zatáčení a nekompromisní výraz dělají z modelu Fat Bob přelomový motocykl, jaký dokáže vytvořit pouze Harley-Davidson.

• Zalomený výfuk s uspořádáním 2-1-2 s customovým lakováním

• Největší pneumatiky s agresivním dezénem od Motor Company: 150 mm vepředu a 180 mm vzadu

• Dvojitá přední kotoučová brzda

• Palivová nádrž o objemu 13,2 litru

• Snížení hmotnosti o 15kg oproti předchozímu modelu

• Obrácená přední vidlice s kazetovou konstrukcí o průměru 43 mm

• Volitelné: Motor Milwaukee Eight 114

Street Bob®

Vzpřímená jízdní pozice s rukama ve větru a žádné zbytečnosti navíc, to jsou hlavní rysy nového odstrojeného a nekompromisního modelu Street Bob.

• Čistě řešená nádrž o objemu 13,2 litru

• Černá litá kola s useknutými blatníky

• Digitální přístrojový panel osazený na prodlouženém nástavci

• Snížení hmotnosti o 7 kg oproti předchozímu modelu

• Nejnižší doporučená cena výrobce v celé řadě Softail

NOVÉ TECHNOLOGIE U VŠECH MODELŮ SOFTAIL

• Jedinečný LED světlomet Daymaker Signature u všech modelů

• Vylepšený elektrický systém s více než dvojnásobným výkonem při volnoběžných otáčkách

• Snadno nastavitelné předpětí zadního odpružení (metoda se liší v závislosti na modelu)

- Nastavovací klíč pod sedlem: Softail Slim, Street Bob, Low Rider

- Vnější ruční otočný regulátor: Fat Bob, Fat Boy, Breakout

- Nastavení pomocí regulace pod sedlem: Deluxe, Heritage Classic

• Nové přístrojové vybavení

• Bezklíčové zapalování a bezpečnostní systém jako součást standardní výbavy

• Nabíjecí zásuvka USB na hlavě řízení

• Nové palivové nádrže

Další informace a technické údaje modelů Harley-Davidson Softail najdete na stránce: www.h-dmediakit.com

*V závislosti na modelu.

O společnosti Harley-Davidson Motor Company®

Společnost Harley-Davidson Motor Company již od roku 1903 plní sen o osobní svobodě díky nabídce customů, cruiserů a touringů, jízd a akcí a kompletní řadě motocyklových dílů, doplňků a oblečení značky Harley-Davidson. Více informací naleznete na stránkách www.harley-davidson.cz.

Zpět na předchozí stránku